⚡️Стале використання надр та відновлення пошкоджених екосистем

Виконавча директорка нашої Асоціації Ксенія Оринчак модерувала сьогодні панель на Всеукраїнський Форум Україна 30 Екологія», під час якої учасники дискусії рефлексували на тему — як зробити сферу надрокористування ефективнішою.

❓Що означає «стале використання надр»?

Найкрасномовніше для цієї відповіді, мабуть, підійдуть цифри.
Це 6 млрд доларів бюджетних надходжень, це понад 1,1 млрд доларів експортної валютної виручки і це 213 тисяч робочих місць. Але найголовніше ось що — це наша національна, промислова, енергетична безпека та незалежність.

❗️Саме цей один критерій «наявність та ефективне використання природних ресурсів» – робить будь-яку країну сьогодні по-справжньому сильною чи навпаки слабкою.

«Ми — відносимося до сильних! Але, це все заслуга матінки-природи, яка нагородила нас таким ресурсним багатством. В управлінському плані ми, на жаль, ще досі слабкі. У нас слабка геологорозвідка, у нас немає нового Кодексу про надра, у нас є «сплячі ліцензії» і у нас ще дуже багато чого є… але, сподіваюсь, це лише поки що» — вважає Ксенія Оринчак.

🔎Вперше за понад 20 років про сферу видобутку та користування надрами почали говорити відкрито та публічно! Сподіваюсь, цей публічний діалог закладе початок грандіозних, позитивних і капіталоємних змін!

На розвиток нашої країни! 🇺🇦

Роман Абрамовський
Bogdan Borukhovskyi
Roman Opimakh
Artem Petrenko

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Державна служба геології та надр України
Офіс ефективного регулювання BRDO
Асоціація газовидобувних компаній УкраїниТелеграм боты